V tomto videu si ukážeme, jak zhotovit kaprařskou montáž D-rig a to asi tím nejjednodušejším způsobem. A k čemu ji využít? D-Rig nám především slouží k nastražení plovoucích kuličiek (boilies), ale také je možné na tuto montáž připnout i nástrahy potápivé, tedy pelety nebo boilies.
Kombinovaný návazec nám spojuje dva různé materiály. V našem případě pletenou šňůru a fluorocarbon. Fluorocarbon je tužší, nezamotává se a lépe leží na dně. Pletená šňůrka je jemná a vláčná. Kombinace těchto dvou materiálů nám dokáže skvěle nabídnout nástrahu na dně a také je velmi účinná při záseku. Třeba upozornit, že fluorocarbon není vhodný do vod, kde je mnoho překážek a které mají mušlová pole, protože není moc odolní vůči oděru.
Návazec na boilies jde vylepšit různými způsoby. V tomto návodu si ukážeme, jak přidělat kroužek na určení dálky boilies od háčku, jak namontovat rovnátko a dokončit komplet návazec pro chytání i těch největších kaprů. Kroužek nám pěkně nabízí nástrahu na dně a udržuje vzdálenost boilies od háčku. Rovnátko nám slouží na otočení háčku (při nasátí rybí tlamkou) směrem pro správné zaseknutí a také chrání uzel před odřením při zdolávání. V návode je použito dva 20 mm potápivé boilies, ale můžete je klidně vyměnit za libovolnou velikost, nebo lze dát jenom jednou kuličku.
German Rig je speciální montáž používaná profesionálními kaprařskými týmy. Její dokonalost spočívá ve více prvcích: 1. Potahovaná šňůra – její tuhost zamezuje vyplivnutí nástrahy z tlamky kapra bez zaseknutí háčku. 2. Tungstenový korálek – slouží k správnému stočení háčku v tlamce. 3. Obratlík na háčku – dokonale nabízí nástrahu na dně svým pohybem po ramínku háčku. 4. Šňůrka BaitFloss – funguje jako šňůrka na boilie, ale při zatavení není vidět (maskuje) zarážku.
Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.
Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.
Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.
Langer MediaNet s.r.o.
Chábory 5, 518 01 Podbřezí
IČO: 04732090, DIČ: CZ04732090
Kontakt: 775 684 842
rybarskyrozcestnik(@)seznam.cz
Copyright 2022 ©Rybářský rozcestník. Všechna práva vyhrazena.
Kopírování jakékoliv části webu není povoleno bez souhlasu autora.