Rybářský rozcestník

Také se občas podělíte s rybami o své jídlo?

Asi patřím mezi opravdové rybářské šílence, ale hlavně tehdy, když zrovna ryby moc neberou, jsem někdy tak zoufalý, že občas nabídnu rybám něco z toho, co zrovna sám mlsám. Je to sice většinou zoufalý pokus, který většinou nevyjde, protože zkušenost mám takovou, že když neberou, tak prostě neberou, ale občas dokáží ryby překvapit, stejně jako já je s nějakou tou lidskou pochutinou.

grilovacígrilovací

Tak se pochlubte dámy a pánové rybáři a přiznejte se, že jste někdy zkusili v zoufalství napíchnout na háček nějakou tu dobrotu, co jste si odtrhli sami od úst. Já tedy ano! Někdy, když mě zrovna selhaly všechny dobrůtky, co běžně vozím k vodě, zkusím na háček, nebo i na přívěs pod něj, napíchnout cokoliv, co zrovna konzumuji. Většinou je to rohlík, kůrka chleba, ale občas i nějaké sladkosti jako gumové medvídky, slaný popcorn, kus sýru…

Nedávno jsem si k obědu dopřál také grilované tyčinky, které jsem ale místo grilu opekl na pánvičce na troše oleje. Nějak jsem neměl hlad, bylo horko, ryby ne a ne zabrat a tak jsem mněl opět jednu ze svých slabších chvilek. Ukrojil jsem kus tyčinky a napíchnul ji na přívěs háčku a šup s ním do vody. Rád bych napsal, že jsem se dočkal divoké jízdy a chytil svoji trofejní rybu, ale bohužel to se nestalo. Proběhlo jen drobné drbání. Do grilované tyčinky se totiž pustili podle všeho trumeni, nebo cejni. Ukázalo se, že cejni. Zmenšil jsem totiž nástrahu a opravdu mě začali chodit cejni, což rozhodně nebyla má cílová ryba. Ale občas díky za každý záběr, i když to zrovna není nějaký ten větší kus kapra či sumce, co tak rád chytám.

Grilovaná tyčinka na přívěsu pod háčkem….

Docela by mě zajímalo, kolik rybářů ze zoufalství občas na háček zavěsí nějakou tu lidskou pochutinu, jak jsem to udělal já. 🙂 Asi další anketu nastavíme právě na toto téma. Kdo by se chtěl pochlubit nějakou tou netypickou nástrahou, co v minulosti zavěsil na háček, může se vyjádřit hned zde pod článkem v chatu Facebooku. Pište, opravdu jsem zvědavý, zda jsem takový šílenec jenom já, nebo i někdo jiný.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.

Toaletní stan je skvělý pro dámy, ale i pro chlapy, co si rádi posedí na WC

Na dlouhé rybářské výpravy si nezapomenu přibalit mobilní chemické WC. Bez něj celá naše parta už ani na ryby nevyjede. Je to skvělá možnost, jak vyřešit svoji potřebu venku v přírodě. Někdo si ale pomyslí, ale co když se usadím například u frekventované cyklostezky nebo u jiného rušnějšího místa plného lidí? I tak to lze řešit. Kamarád, především pro svoji ženu, si pořídil WC/sprchový stan. Jde o šikovného pomocníka, který umožní si v klidu udělat to svoje a přitom nepohoršovat okolí. Ovšem rád ho sám využivá také. 🙂