Rybářský rozcestník

Druhy rybaření

Náš rozcestník, tedy přesně generátor RSS kanálů, vám nabízí články z mnoha českých rybářských webů. Díky rozcestníku tak máte na jednom místě ty nejzajímavější rybářské články, ale i další informace z rybářského světa... Pokud jste majitelem rybářského webu a váš RSS kanál zde není, stačí nám poslat info na e­mail: rybarskyrozcestnik@seznam.cz, rádi vaše RRS zdarma přidáme!

Štítky:

Existuje mnoho druhů rybolovu. Mnoho rybářů jich vyzkoušelo za celé své působení v rybaření několik. Tady jsou alespoň základní z nich:

Technika plavaná neboli na těžko je velmi oblíbená. Obzvlášť u rybářů lovících kapry. Krmítko s návnadou a olůvkem se odhodí a ponoří na dno. Swinger umístěný na pruhu na vidličkách pak zahlásí záběr.

Druh rybaření „plavaná“ je specifický tím, že návnada pluje těsně pod hladinou a záběr signalizuje potápějící se splávek. Tento rybolov vyžaduje ostříží zrak a perfektní postřeh.

Aktivní rybaření provozují rybáři, co si oblíbili techniku zvanou přívlač. S nástrahou v podobě rybky vláčí pruh proudem vody a lákají dravce, jako jsou například štiky.

Rybaření na pstruhových vodách, pomocí návnady připomínající hmyz se nazývá muškaření. Návnady lze koupit hotové, mnozí rybáři si je však vyrábí sami. Technika spočívá ve vláčení mučky na hladině, kam po ní ryby skáčou. Jde také o velmi aktivní druh rybaření.

Tyto a mnohé další druhy rybolovu provozují rybáři po celém světě. Který je ten váš nejoblíbenější?

Nejčtenější články

Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky? – Výsledky ankety!

Nedávno jsme ukončili hlasování v naší anketě s otázkou: „Mělo by se v Česku zakázat chytat na živé nástražní rybky?“ Hlasovalo celkem 3574 čtenářů a poměrně jasně se vyjádřili proti případnému zákazu lovu na živé nástražní rybky na svazových, ale i soukromých vodách v Česku.

Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?