Rybářský rozcestník

Sumec dušený v leču

Na pánvi na troše oleje opečené porce sumce obalené v mouce smíchané s mletou červenou paprikou, pak podušené spolu s lečem doměkka.

2 náročnost
30 minut
SumecSumecSumec
 • 2 ks podkovy ze sumce (250-300 g)
 • 1 ks chilli paprička
 • 1 sklenice leča (750 g)
 • 1 lžíce worchesterové omáčky
 • červená mletá paprika
 • hladká mouka
 • olej
 • sůl
 • Příprava

  1. Podkovy rozpůlíme, vyřízneme páteřní kost, osolíme, pokapeme citronem, necháme hodinu odpočinout (citronem se pokapává rybí maso, protože uvolní vodu a maso se zpevní).
  2. Porce ryby osušíme a obalíme v hladké mouce, kterou jsme promíchali se sladkou červenou paprikou.
  3. V prostorné pánvi opečeme sumce dozlatova z obou stran.
  4. Do pánve nalijeme sklenici sterilovaného leča i s nálevem, přidáme chilli papričku, worchestr, přiklopíme a dusíme zvolna 15 minut. Sundáme poklici, necháme vysmahnout přebytečnou tekutinu, až zelenina zhoustne, při dušení se krásně rozvaří a vytvoří hustou omáčku.
  5. Rybu na talíři přelijeme omáčkou, podáváme s pečivem.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Lisovaný rohlík s libečkem

  Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

  Čarování s toustovým chlebem na rybách

  Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

  Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

  Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.