Rybářský rozcestník

Receptůra na obalovací těsto z krmítkové směsi

Základní receptůra na obalovací těsto, tedy na hmotu, kterou obalujeme boilies, pelety, nebo i kukuřici či další nástrahy na ryby umístěné jak na háčku, tak pod ním na přívěsu háčku. Jak již název napovídá, podle této receptůry si můžete vyrobit obalovací těsto ze základní krmítkové směsi, kterou spojíte pomocí vajec. Směs lze doladit i dalšími surovinami jako TTX, boosterem, či jen klasickým sirupem, hladkou moukou a podobně.

1 náročnost
15 minut
+ doba odležení v lednici  
obalovacíobalovacíobalovacíobalovacíobalovací
 • 2 ks vejce
 • 200 g krmítkové směsi
 • Dále například:
 • vrchovatá lžíce hladké mouky, sušeného mléka nebo TTX
 • 5 cl boosteru nebo sirupu...
 • Příprava

  1. Vejce rozšleháme metličkou, obecně dáváme 1 ks vejce asi na 100 g sypké směsi.
  2. Do vejce zašleháme další tekuté složky, tedy například nějaký booster, sirup a podobně.
  3. V jiné míse rozmícháme složky sypké, tedy například krmítkovou směs doplněnou o TTX či hladkou mouku.
  4. Sypkou směs nasypeme do té tekuté a vypracujeme těsto, které chvíli hněteme, čím více, tím lépe.
  5. Z těsta vytvoříme kouli, tu vložíme do igelitového sáčku a dáme do lednice odpočinout, nejlépe do druhého dne, ale stačí alespoň na hodinu.
  6. Z těsta odědělujeme postupně menší části, každou v prstech uhněteme, vytvoříme placku do které obalíme nástrahu na háčku či i pod háčkem zavěšenou na přívěsu háčku.

  Doporučení

  Lze připravit i slanou variantu, tedy například jako suchou složku použijete například slanou (masovou) krmítkovou směs a k ní například sušená játra, masovou moučku… Jako tekutou složku lze pak použít lososový olej, játrový booster a podobně.

  Poznámka

  Pokud máte kvalitní, silně aromatickou směs, stačí si obalovací těsto vyrobit jen z této krmítkové směsi a vajec, další suroviny jsou zbytečné.

  Nejčtenější články

  Lov candátů na feeder

  Ano, chytat s feederovým prutem můžeme téměř vše, tedy i dravce, jako úhoře, menší sumce, nebo candáty a to jak na stojatých, tak tekoucích vodách. Ani nemusíme kupovat extra pruty či navijáky, pro chytání dravců nám postačí delší feederový prut, s kterým běžně chytáme i bílou rybu.

  Podzimní jednodenní lov kaprů

  Někteří z nás se nemohou utrhnout na více dnů k vodě a tak jedno, nebo dvojdenní výpravy jsou jedinou možností, jak si pěkně zachytat. A i když podzim bývá na úlovek štědrý, přeci jenom to chce trochu zkušeností, aby si člověk povodil na prutu pár pěkných kapříků. Asi nejdůležitější je si vybrat to pravé místo, naložit do auta to správné krmení, místo vhodně rozkrmit a nahodit vyzkoušenou montáž s nástrahou, která bude rybám chutnat. 🙂

  Nejlepší nástrahy používané při lovu na dírkách

  Při lovu na dírkách volíme nástrahy nejen podle jejich předpokládané účinnosti, ale také podle zvolené metody lovu. I při chytání pod ledem totiž můžeme volit několik způsobů, jak prezentovat nástrahu. Vše záleží na tom, na jaký druh ryb se při chytání na dírkách zaměříme.

  Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
  Další informace Rozumím