Rybářský rozcestník

Lín na citronu a šalvěji

Líni položení v zapékací misce na kolečkách citronu, ochucené solí, kmínem a šalvějí, nakonec pokladení máslem, v troubě upečení dozlatova, ke konci i se zapnutým grilem.

2 náročnost
30 minut
línlín
 • Rozpis na 2 porce:
 • 2 ks líni kolem 300 g
 • 2 ks citrony
 • 2 lžíce másla
 • 2 lžičky šalvěje
 • kmín
 • sůl
 • Příprava

  1. Líny v břišní dutině osolíme, okmínujeme, posypeme šalvějí.
  2. Do zapékacích misek na dno dáme kolečka citronu, položíme lína na citrony (kůže zůstane v celku, nepřichytí se ke dnu) zbytek citronu dáme na lína, osolíme, okmínujeme, posypeme zbytkem šalvěje, přidáme máslo a vložíme do vyhřáté trouby.
  3. Pečeme při 180 °C tak 15 minut, občas přelijeme šťávou.
  4. Na závěr zapneme v troubě gril a opečeme i vrchní kůži, aby byla křupavá.

  Doporučení

  Podáváme například s vařenými a restovanými fazolkami se slaninou.

  Poznámka

  Text i foto: D. Marounek

  Nejčtenější články

  Dipovací kleště, jejich použití

  Moderní doba přináší na rybářský trh stále více různých nových produktů. Také v kategorii „rybářská bižuterie“ se stále objevují nové a nové pomůcky pro nás rybáře. Například dipovací kleště. Víte jak vypadají a k čemu slouží?

  FOR FISHING 2021

  12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

  Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

  Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.