Rybářský rozcestník

Kapr se smetanou, jablky a křenem nebo pažitkou

V mírně osolené vodě, s kolečky citrónu, povařené porce kapra, servírované přelité omáčkou připravenou z ušlehané smetany, nastrouhaných jablek a křenu nebo nasekané pažitky.

2 náročnost
30 minut
 • 600-800 g kapra
 • 100 ml smetany ke šlehání
 • 2 ks jablka
 • křen (pažitka)
 • citrón
 • voda
 • sůl
 • Příprava

  1. Očištěné porce kapra povaříme v mírně osolené vodě tak 10 minut společně s kolečky citrónu (z jedné poloviny citrónu)
  2. Uvařené maso vytáhneme z vody, necháme okapat a mírně prochladnout
  3. Smetanu vyšleháme do husté šlehačky, přidáme do ní nastrouhaná jablka, dále nastrouhaný křen nebo nadrobno nasekanou pažitku, pokud nemáte křen rádi, osolíme, promícháme
  4. Jednotlivé porce ryby zalijeme omáčkou, ozdobíme kolečky citrónu a ihned podáváme.

  Nejčtenější články

  Kam v létě za rybařením – tipy na výlety s celou rodinou

  Léto je ideální dobou pro to, trávit většinu času s rodinou nebo partou přátel poblíž vody. Rybářům se pak už jen nabízí možnost spojit příjemné s užitečným, vzít své nejbližší za dobrodružstvím a ukázat jim v čem tkví kouzlo rybaření. Která místa v Čechách jsou pro rodiny či větší partu lidí ty nejlepší?

  Kde vzít masné červy, když je rybář zapomene doma

  Masní červi rozhodně patří mezi nejoblíbenější nástrahu především plavačkářů, ale i rybářů chytající například s feederovými pruty. Právě na menší ryby jde o dokonalou nástrahu. Ovšem co si počít, když je zapomeneme doma?

  Víte, jaký je rozdíl mezi celosvazovou povolenkou a povolenkou celorepublikovou?

  Každý rok nám do redakce píše či volá mnoho rybářů, kterým není jasné, jaký je rozdíl mezi povolenkou k lovu ryb celosvazovou a povolenkou celorepublikovou. Přitom není až tak těžké to všeobecně definovat. Celosvazové povolenky platí na všech revírech územních svazů ČRS a na revírech Rady ČRS. Celorepublikové povolenky platí na všech revírech územních svazů, na revírech Rady ČRS a navíc i na revírech Moravského rybářského svazu.