Rybářský rozcestník

Pěnový polyetylén (PE pěna) na háčky

Skladování háčků, věčný rybářův problém. I když je dáme do přihrádky nějakého pořadače, stejně z nich vznikne po chvíli chuchvalec, který se těžko rozdělává. A jak to píchá! 🙂 Máme tu tip, jak jednou provždy skončit s věčným hlavolamem, chuchvalcem háčků, za který by se nemusel stydět ani Jaroslav Foglar, když psal o ježkovi v kleci. Využijte PE pěnu z krabic.

PE pěna, tedy přesně pěnový expandovaný polyetylén s uzavřenou buněčnou strukturou je skvělý právě na rybářské háčky. Výplňový materiál, která najdeme v krabicích při koupi například nějaké elektroniky, se skvěle hodí na rybářské háčky a návazce, které do pěny zapícháme tak, že se již nikdy nenapíchneme na hrot háčku, při jejich třídění a rozdělávání, když se nám do sebe zaklesnou v přihrádce pořadače.

Místo zdlouhavého vysvětlování dávám na ukázku pár fotografií.

Háčky zapíchnuté v desce z LDPE pěny…

Pohled z boku, hroty háčku jsou schované v pěně….

Budeme rádi, když i vaše skvělé vychytávky nám pošlete, stačí jedno, nebo dvě fotografie a nějaký krátký text pro vysvětlení. My se s nimi rádi podělíme s dalšími rybáři na našem webu i na stránkách na Facebooku.

Nejčtenější články

Chytáme candáty

Na candáty můžeme použít několik rybolovných technik. Lze je chytat na položenou jak na mrtvou, tak živou rybku, tak je lovit metodou plavané, tedy pomocí splávku a nejlépe živé nástrahy. Nejaktivnější způsob je pak vláčení na mrtvou rybku, nebo na umělou nástrahu. V tomto článku rozebereme všechny základní metody lovu candátů.

Lov dravců na mrtvou rybku

Ne vždy máme po ruce živé nástražní rybky. Stejně, například štiky, dají často přednost ve sloupci houpajícímu se mrtvému tělu ryby i když o kousek dále se plácá živá nástraha. Stalo se mě to již několikrát, když jsem na jeden prut chytal na živou rybku, na druhém se mě vznášela mrtvá nástraha a paní štika se dala přemluvit právě na tuto „mrtvolku“. Také nahazování s mrtvou rybkou je bez problémů, zatímco živou nástrahu by jsme, díky tvrdému dopadu na hladinu, zbytečně trápili.

Nejlepší letní nástrahy pro kaprovité ryby

V tomto článku jsme si dovolili udělat takový stručný výběr nástrah, s kterými máme dobré zkušenosti při chytání v letních vedrech. Není to žádný objevný článek, jen výčet toho nejlepšího, co můžeme v létě kaprovitým rybám nabídnout. Mladým rybářům může hodně pomoci, staré pak třeba inspiruje k nahození nástrahy, na kterou již dávno zapomněli.