Rybářský rozcestník

Pěnový polyetylén (PE pěna) na háčky

Skladování háčků, věčný rybářův problém. I když je dáme do přihrádky nějakého pořadače, stejně z nich vznikne po chvíli chuchvalec, který se těžko rozdělává. A jak to píchá! 🙂 Máme tu tip, jak jednou provždy skončit s věčným hlavolamem, chuchvalcem háčků, za který by se nemusel stydět ani Jaroslav Foglar, když psal o ježkovi v kleci. Využijte PE pěnu z krabic.

PE pěna, tedy přesně pěnový expandovaný polyetylén s uzavřenou buněčnou strukturou je skvělý právě na rybářské háčky. Výplňový materiál, která najdeme v krabicích při koupi například nějaké elektroniky, se skvěle hodí na rybářské háčky a návazce, které do pěny zapícháme tak, že se již nikdy nenapíchneme na hrot háčku, při jejich třídění a rozdělávání, když se nám do sebe zaklesnou v přihrádce pořadače.

Místo zdlouhavého vysvětlování dávám na ukázku pár fotografií.

Háčky zapíchnuté v desce z LDPE pěny…

Pohled z boku, hroty háčku jsou schované v pěně….

Budeme rádi, když i vaše skvělé vychytávky nám pošlete, stačí jedno, nebo dvě fotografie a nějaký krátký text pro vysvětlení. My se s nimi rádi podělíme s dalšími rybáři na našem webu i na stránkách na Facebooku.

Nejčtenější články

Tyrolské dřívko, jeho použití

Tyrolské dřívko se používá především při vláčení, kdy má za úkol nadzvedávat nástrahu ode dna, díky čemuž se méně vázne. Dřívko při pohybu rozviřuje dno, což často také vyprovokuje dravce k útoku. Metodou vláčení s tyrolským dřívkem cíleně lovíme štiky, candáty, sumce, jelce tlouště a okouny. Podle velikosti nástražní rybky, hloubky lovného místa a síly toku pak volíme velikost tyrolského dřívka a také samotnou montáž.

Psí granule jako návnada na ryby

Ano, je to tak, i pomocí psích granulí lze zakrmovat lovné místo. Jen před samotným lovem je lepší si vyzkoušet, jak rychle se ve vodě rozpouštějí. Každé jsou jiné a tak je dobré vědět, jak dlouho trvá, než se rozpadnou ve vodě na prach. Psí granule přidáváme do krmení nejlépe rozmočené. Měli by tvořit maximálně 1/3 z celkového objemu zakrmovací směsi.

Soukromé revíry versus svazová voda

Kam vyrazit na ryby? Toť otázka! Český rybář, pokud chce zůstat v tuzemsku, má vlastně jen dvě možnosti. Buď si zvolí vodu svazovou, tedy, pokud má platnou rybářskou povolenku, a vyrazí na revíry, které obhospodařuje ČRS. Druhou možností je zajet si zachytat na nějaký soukromý revír. Ovšem každá s možností má své klady i zápory.