Rybářský rozcestník

Pečivo v zátěži

I když jde o takovou „blbůstku“, často mě právě takto vytuněná zátěž přinesla záběr. Pečivo, umístěné v oku olova, umí nalákat k háčku pěkné ryby včetně kaprů. A pokud nemáte po ruce kus rohlíku či chleba, zkuste zátěž naládovat například kouskem obalovací pasty.

vytuněnévytuněnévytuněnéfizz

Hlavně při rychlém, akčním chytání, například s feederovým prutem, mě občas okolnosti donutí místo krmítka použít jen zátěž. Jde především o lovná místa v hodně proudné vodě, nebo tam, kde prostě krmítko není vhodné použít. Ovšem hendikep olova je ta skutečnost, že přicházíme o možnost zakrmení lovného místa přímo u háčku. Ale to není tak docel pravda!

I zátěž můžeme vytunit. Například ji obalit obalovací pastou. A je tu i další možnost. Mě často, k úspěšnému záběru, pomohlo strčit do oka olova kus rohlíku nebo chleba. Zkušení rybáři vědí, že právě pečivo patří mezi nejúspěšnější nástrahy právě při rychlém chytání s feederovým prutem, ale i s pruty klasickými. Pečivo je stále v kurzu i přes rozšířené moderní nástrahy jako je boilies nebo pelety.

Pečivo umístěné v zátěži, tak to opravdu funguje…

A tak občas zkuste vhodnou zátěž, například olovo s volným prostorem uprostřed, naládovat nějakou návnadou. Rozhodně tak zvýšíte svoji šanci na záběr. Při rychlejším chytání stačí kousek pečiva, při delší době, kdy necháváme prut nastražený na lovném místě déle, je pak skvělé olovo naplnit nějakou obalovací pastou.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

O pohár předsedy SÚS 2022

Tradiční rybářské závod „O pohár předsedy SÚS“, se koná na vodní ploše Písková Lhota 14. 5. pro dospělé a 15. 5. 2022 pro děti a mládež. Rezervaci lze provést do 6. 5. Neváhejte se přihlásit! Volná místa budou k dispozici i v den závodu, takže můžete přijet…

Propozice na Jarní a Dětské závody ČRS MO Kladruby 28.5. a 29.5. 2022

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní a Dětské rybářské závody konané ve dnech 28. a 29. května 2022 na nádrži Záhorská. V příloze Vám zasíláme propozice obou závodů a jsme v očekávání Vašich rezervací lovných míst. Těšíme se na Vaši hojnou účast! Výbor ČRS MO Kladno…

Územní kolo Zlaté udice 2022

Český rybářský svaz, z. s., Západočeský územní svaz a ČRS MO Domažlice pořádají Územní kolo rybářské soutěže Zlatá udice 2022….