Rybářský rozcestník

Na špinavý rošt grilu pomocí tablet do myčky

Grilování v přírodě na rybách patří mezi oblíbené zpestření rybářova dne. Ovšem co se zapečenými připáleninami na roštu grilu, které nejdou umýt? Existuje jednoduchá vychytávka. Chce to jen tabletu do myčky a trochu vody.

grilgril-klasy

Vyčisti rošt grilu v co nejmenším množství vody a tak, aby jsme si nesedřeli prsty a nepřišli o nervy, to chce nějakou chemii nebo znát nějakou vychytávku. Přitom stačí přes noc ponořit rošt grilu do vody, do které hodíme jednu tabletu určenou do myček. Druhý den, pak stačí rošt opláchnout a uskladnit, nebo znovu použít.

Jde to i u vody, ale jednoduší je zapečený rošt od dobrot, co jsme měli na výpravě, nechat odmočit až doma. Tam máme jak dost vody, tak i ty tablety do myčky. 🙂

Text i foto: Jiří Langer

Nejčtenější články

Haltýř z pračky

Tam, kde je povolený haltýř, tedy bedna na živé rybky, která se pokládá na dno toku, lze ho vyrobit jednoduše ze staré pračky, do které se prádlo dávalo vrchem.

Stravování u vody – krabičková metoda

Na delších rybářských výpravách s kusem salámu a instantními polívkami prostě nevystačíme. Do hry se tak dostává tzv. krabičková metoda, tedy doma uvařená jídla uložená po porcích v krabičkách a pak zamrazená. U vody je pak stačí už jen ohřát.

VIKING – elektrická energie pro vaše dobrodružství

Tento článek je pro všechny, kteří aspoň jednou chtěli na rybách nabíjet svoje telefony, sonary, nebo si pustit přenosnou televizi a nechtěli pro nabíjení používat standardní a hlučné benzínové generátory.