Rybářský rozcestník

Korková PopUp falešná nástraha na sumce

Díky korku v sestavě pelet na přívěsu háčku můžeme i sumčí návazec s peletami postavit tzv. „na panáčka“, jako se to dělá při chytání kaprů s boilies koulemi.

korek

I u sumců nám jde o to, aby ryba naši nástrahu na háčku, nebo v tomto případě, na přívěsu háčku nepřehlédla. Stačí kousek korku umístit na konec sestavy pelet a máme takovou PopUp falešnou peletu.

Kousek korku a korková PopUp falešná nástraha je na světě…

Při chytání sumců na položenou na pelety je toto jedna z možností, jak sumce zaujmout. Rozhodně stojí tato vychytávka za vyzkoušení!

Návod na jednoduchou montáž na sumce s přívěsnou smyčkou najdete zde: Jednoduchý návazec na sumce s háčkem a přívěsovou smyčkou

Text i foto: Jiří Langer, Rybářský rozcestník.cz

Nejčtenější články

Od pondělí mohou rybáři lovit na území celého okresu, kde bydlí

I když se situace s covid-19 moc nelepší, přesto vláda rozhodla, že od pondělí budou moci lidé sportovat a vyrážet i do přírody v celém svém domovském okresu. Díky tomu i my rybáři můžeme po nedělí vyrazit na revíry mimo svoji obec.

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.