Rybářský rozcestník

Hliníkové schody jako přístavní molo pro lodě

Je mnoho revírů, kde je přístup k vodě velmi zkomplikovaný výškou břehu. V momentě, kdy potřebujeme nasednout do lodě, nebo například vytáhnout z vody velkého sumce, je strmý břeh velký problém a proto mě nadchnul nedávný nápad mého kamaráda vytvořit si provizorní molo se schůdky ze starých hliníkových schůdků.

HliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkovéHliníkové

Asi nebude nikdo tahat hliníkové schody na jednodenní vycházku k vodě. Ale pokud se chystáte rozbalit tábor u vody na více dní, pak se na takovou rybářskou výpravu může hodit vychytaný nápad mého kamaráda Davida, použít k nástupu a výstupu z naší lodě mírně upravené hliníkové schůdky. Mohou se hodit i k jiným účelům, například k vytažení většího sumce! 🙂

Jak ukazují obrázky v galerii, moc to nechce. Uříznout dvě zadní nohy v ostrém úhlu a přidělat ke schůdkům zajišťovací provaz, který pojistí možnost, že se s námi břeh utrhne. Stejně se vyplatí část břehu seříznout rýčem a zkontrolovat, zda není moc podemletý.  Také se hodí zacvaknout na schůdky nějakou karabinu, kterou pak zajistíme loď. Je to velmi praktické!

Schůdky se hodí nejen jako molo pro lodě, ale například i k vytažení větší ryby…

TIP: Pod schody vložený kousek koberce, nebo jiného vhodného materiálu, například kus gumové podložky, zajistí, že se nebude hlína drolit do vody, znečišťovat schůdky a tak potažmo i nohy uživatele.

Text i foto: Jiří Langer, šéfredaktor webu

Nejčtenější články

Lisovaný rohlík s libečkem

Tento fígl používali již staří labští rybáři na začátku minulého století. Jde o to rohlík napařit vodou, do které dáme několik stonků libečku, po vylisování pak nakrájený rohlík s listy čerstvého libečku ještě skladujeme.

Čarování s toustovým chlebem na rybách

Použití toustového chleba na rybách jsem si zamiloval. Jde totiž o atraktivní nástrahu pro téměř všechny býložravé druhy ryb, tedy například karasy, cejny, plotice, tlouště, ale také kapry. Ale jak ho nastražit, aby na háčku, případně i na vlasu pod ním, vydržel co nejdéle? Možností je mnoho, vyzkoušejte některé naše tipy.

Kufr na nářadí skvěle nahradí rybářský kufr

Kam s tím, tak tuto otázku jsem si donedávna klad vždy, když jsem balil rybařinu na naše dlouhé výpravy k vodě. Bižuterii, ale i další doplňky pro kaprařinu, k tomu věci pro lov sumců a kde je zbytek, jako například plavačkové náčiní pro lov nástražních rybek…. Sonar, baterky k sonaru, mohu pokračovat dál, tolik věcí a jak je přepravit k vodě a přitom je mít pěkně uspořádané? Můžete si pořídit nějaké rybářské tašky, kufry a podobně. Ale ty ceny! Co tak zkusit originální rybářské boxy, kufry či tašky nahradit šikovnými boxy původně určené na nářadí? Já si jeden skvělý našel a už bych neměnil.