Rybářský rozcestník

Co s vlhkým krmením, které zbude na konvi lovu?

Pokud chytáme s krmítky a zakrmujeme s různými směsmi zakrmovacího krmení, je někdy dost těžké odhadnout, kolik ho na začátku lovu namíchat, aby nám pak ke konci nezbylo větší množství. Ale pokud se to stane, nemusíme plýtvat, i mokré krmení lze uchovat na příští výpravu.

umela-ziva6PartiklovýKdybolie-krmítko-mléko-mrakzakrmovaci-smes-zbytekRuční

Zkušení rybáři si většinou namíchají méně krmení a v případě potřeby dalšího krmení si raději později připraví novou várku. Ovšem někdy nastane situace, že to buď úplně neodhadneme, nebo jsme nuceni například výpravu přerušit, co potom? Hodit krmení do vody a tak vyhodit někdy nemalé částky, které jsme vrazili do krmení? Možnost je krmení uchovat, ale jak na to, aby nám v létě ve vedrech nezkyslo, nebo se například nezatáhlo plísní?

Krátkodobé přechování v chladu

Pokud druhý či třetí den vyrážím na další výpravu, stačí kbelík či jinou nádobu s krmením postavit na studené místo, ideálně zavřený poklopem, nebo překrytý nějakou hadrou. Sklep je skvělý, nebo stará funkční lednice. Rozhodně krmení nezapomínejte v autě! V létě, ve vedrech, nejen že se vám krmení rychle zkazí, ale také může nepříjemně zasmradit celý váš vůz. To nemluvím o tom, že například zamíchaní červi či larvy v krmení se mohou v teple rychle vyvinout v nepříjemný hmyz. Už se mi jednou stalo, že jsem otevřel dveře auta a v něm poletovalo stovky much, prostě průšvih. 🙂

Usušení směsi na slunci

Další možností, pokud je léto, teplo a svítí slunce, můžeme mokré krmení rozložit na větší plochu a prostě nechat proschnout. Stačí ho několikrát prohrábnout a pokud je opravdu teplo, za chvíli je krmení suché, pak ho nasypeme do uzavíratelné nádoby a stejně přechováváme opět někde v chladu. Pokud jsme ovšem do krmení dali živé červy, tuto metodu raději nepoužijeme, výhodnější je pak krmení zamrazit!

Zamrazení mokrého krmení

Je to asi nejjistější metoda, jak uchovat čerstvé mokré krmení delší čas. Stačí ho přesypat do nějaké vhodné nádoby s kvalitním víčkem, které nepropustí vzduch (mě se osvědčily nádobky od vaničkové zmrzliny) a dát ho do mrazničky. Když ho vytáhnu těsně před výpravou, většinou, než v létě dojedu na revír, krmení je opět povolené a nachystané k lovu. Většinou namíchám část nového krmení a to staré z mrazáku do něj zamíchám, pak mám jistotu, že zakrmovací směs bude pracovat na 100 %!

Nejčtenější články

Pozvánka na závod do Nižboru

ČRS. z. s., MO Nižbor zve na 16. ročník rybářského závodu, který se koná 11. 5. 2024 na Berounce nad jezem v Nižboru. Počet míst omezen na 50….

Jarní kolo Ve vodě nežijí jen vodníci

Jarní kolo náborové akce „Ve vodě nežijí jen vodníci“ proběhne od 15. 4. do 27. 6. 2024. Zájemci se mohou hlásit od dne zveřejnění a zasílat přihlášky na sekretariát SÚS….

Jarní dospělé a Dětské závody ČRS MO Kladruby – Propozice 20. a 21. 4. 2024

Vážení přátelé ČRS MO Kladruby, dovolte, abychom Vás pozvali na Jarní dospělých a Dětské rybářské závody konané ve dnech 20. a 21. dubna 2024 na nádrži Záhorská. Těšíme se na Vaši hojnou účast!