Rybářský rozcestník

Časopis Rybářství má nový webový kabát

Časopis Rybářství se pouští do online zpravodajství. Zatímco doposud tento tradiční český měsíčník využíval web jako podporu pro klasické tištěné médium, nově bude na stránkách irybarstvi.cz publikovat vlastní články.

Co na novém webu uživatelé naleznou? „Snažili jsme se vyjít čtenářům vstříc v co největší míře. Aby dostali zajímavé a aktuální informace a zároveň aby měli možnost se aktivně zapojovat do tvorby webu,“ řekl šéfredaktor časopisu Ondřej Cupal. Webovou platformu má na starosti David Štrunc.

Obsah serveru irybarstvi.cz má být pestrý. Kromě článků aktuálních či informativních bude redakce produkovat příspěvky založené na zajímavých videích nebo obrazových galeriích. „Tedy přesně to, co jsme doposud v časopise nemohli,“ řekl Cupal.

Aktivně se zapojovat do dění webu budou moci čtenáři několika způsoby. Diskuzemi pod články nebo rozhodováním (například v anketách) o vítězi vybraných soutěží. Své názory pak budou moci prezentovat v sekci Názorník, v níž může každý čtenář otevřít nové téma a pokusit se vyprovokovat diskuzi ostatních čtenářů.

Na web se částečně přesouvá také tradiční soutěž trofejních úlovků NejNej. Soutěžící mohou své příspěvky přihlašovat pomocí formuláře. Výhodou je, že fotografie se ihned po schválení zobrazí na webu v dané sekci, takže se čtenáři budou moci svými úlovky pochlubit kolegům a kamarádům.

Obsah webu se bude z velké části od časopisu lišit, vzájemné vizuální propojení zajišťuje velká obálka aktuálního čísla na hlavní stránce webu. Po jejím rozkliknutí čtenář nalezne text shrnující téma aktuálního měsíčníku, ukázky z tiskových stran, obsah časopisu a jeden „odemčený“ článek v celém znění. Během měsíce se takto odemknou články tři, každý v jiném časovém rozmezí. Toto časové rozmezí bude známé už od začátku každého měsíce.

Chcete-li si prohlédnout nový web, stačí kliknout sem: https://irybarstvi.cz/

Nejčtenější články

Od pondělí mohou rybáři lovit na území celého okresu, kde bydlí

I když se situace s covid-19 moc nelepší, přesto vláda rozhodla, že od pondělí budou moci lidé sportovat a vyrážet i do přírody v celém svém domovském okresu. Díky tomu i my rybáři můžeme po nedělí vyrazit na revíry mimo svoji obec.

Od 12.4. mohou rybáři chytat ryby po celou povolenou denní dobu lovu

Díky ukončení nouzového stavu si rybáři oddechnou, konečně mohou opět vyrazit na výpravy i mimo svůj okres, kde mají trvalé bydliště, stejně tak strávit u vody celý čas, co jim umožňuje rybářský zákon.

Skládací kbelík na vodu – skvělá rybářská pomůcka

Skládací nádoba, kbelík, či jinak také vědro na vodu, je chytrá pomůcka pro všechny, co potřebují nabírat vodu i tam, kde je břeh hodně vysoký. Kromě toho jde o velmi skladnou pomůcku pro rybáře, která se vejde i do menšího baťůžku a hlavně, téměř nic neváží. Přitom se může na rybách hodit na kde co.