Rybářský rozcestník

Quick stop (nekonečná zarážka) – navázání

Navázat na přívěs háčku nekonečnou zarážku není vůbec těžké, jde o jednoduchý smyčkový uzel, kterým zarážku na přívěs háčku můžeme navázat. Dále pak pokračujeme klasickým bezuzlovým navázáním háčku.

QuickQuickQuickQuickQuickQuickQuick

Vlasec protáhneme očkem nekonečné zarážky

…vytvoříme smyčku, tu omotáme jednou kolem prstu…

…vytvoříme jednoduchý smyčkový uzel tak, že protáhneme smyčku vytvořeným okem…

…přebytečný konec odstřihneme…

…dále pokračujeme klasickým bezuzlovým navázáním háčku, tedy přiložíme vlasec se smyčkou a nekonečnou zarážkou k háčku, nastavíme si potřebnou délku přívěsu…

…vlasec protáhneme očkem háčku pěkně zezadu, uděláme několik omotů, pak se dvěma vrátíme k očku a opět zezadu vlasec protáhneme, vše dotáhneme.

A teď již stačí ukončit návazec další smyčkou a pomocí jehly navléci nástrahu.

Více o nekonečné zarážce se dozvíte zde: Quick stop – nekonečná zarážka

Nejčtenější články

Dipovací kleště, jejich použití

Moderní doba přináší na rybářský trh stále více různých nových produktů. Také v kategorii „rybářská bižuterie“ se stále objevují nové a nové pomůcky pro nás rybáře. Například dipovací kleště. Víte jak vypadají a k čemu slouží?

Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

FOR FISHING 2021

12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…