Rybářský rozcestník

Lávové kamínky – krmný rybářský atraktor, který ryby určitě zaujme

Na rybářském trhu je mnoho krmných komponentů, které pomáhají zatraktivnit krmné směsi nejen díky jejich chuti a vůni, ale i díky dalším vlastnostem. Některé tvoří mrak, jiné vytváří šumivý efekt. Právě lávové kamínky, po vhození do vody, umí zabarvit vodu a vytvořit krmný mrak, který ryby tak moc láká.

drobná

Důkladné zakrmení lovného místa dokáže přemluvit i letargické ryby k záběru. Což teprve, pokud jim na lovném místě vytvoříme podmínky, které jsou pro ryby prostě neodolatelné. Kromě lákavé barvy, chutě a vůně můžeme ryby nalákat i na další vlastnosti některých krmných komponentů. Poslední dobou se výrobci rybářského krmení, ale i dalších krmných komponentů, předhánějí ve výrobě atraktorů, co po vhození do vody vytváří například lávový efekt a nebo také krmný mrak.

A právě krmný mrak umí lávové kamínky dokonale. Vyrábí se ve více barvách, chutích a vůních, ale jedno mají společné. Po vhození do vody vytvoří mrak, který se rybám velice líbí. Ve stojaté vodě se vznáší neodolatelně na krmném místě, v tekoucí vodě pak jde vodou po proudu a láká ryby právě na lovné místo.

Text i foto: Jiří Langer, autorský článek našeho webu

Nejčtenější články

FOR FISHING 2021

12. rybářský veletrh se letos koná v podzimních dnech a to od 21.10 do 24.10. 2021. Jde o největší rybářský veletrh v ČR. Co tam najdete v heslech: Prezentace nových trendů, představení novinek pro rok 2021, prezentace jednotlivých rybolovných technik, vytvoření rybářského prostředí pro všechny, co propadli krásám rybolovu, vytvoření obchodního prostředí pro vystavovatele v ekonomicky nejsilnějším regionu ČR, doprovodný program, přednášky, soutěže, propagace péče o životní prostředí a čistotu vod…

Novomlýnská nádrž vydala dosud největšího kapra v historii Evropského šampionátu v lovu kaprů!

Na Novomlýnské nádrži se pořádá již pátý ročník Evropského šampionátu v lovu kaprů „Stairs2Hell“. Jejím pořadatelem je společnost European Carp Fishing Association, která se organizací závodů zabývá již řadu let, ve spolupráci s Moravským rybářským svazem a Povodím Moravy. V čele této společnosti stojí manažerka projektu Tereza Asterová, na závodech dále spolupracují ambasador projektu, známý rybář Jakub Vágner a zkušení organizátoři, rybáři a ředitelé závodů, Petr Šurek a Vít Černý. Tento závod má tradici již od roku 2017 a letos se ho účastní 100 tříčlenných týmů z celé Evropy. Vítěz získá 500 000 Kč a věcné ceny v hodnotě přes 200 000 Kč. Jednou z hlavních myšlenek závodu je podpora mladých rybářů při jejich cestě k úžasnému koníčku, proto pořadatel poskytuje dar rybářského vybavení v hodnotě 200 000 Kč na chod dětských rybářských kroužků v rámci Moravského rybářského svazu. Tímto je tento závod naprosto unikátní v rámci celosvětového měřítka.

Rybářský veletrh FOR FISHING už od 21. října 2021 v PVA EXPO PRAHA

Od 21. do 24. října 2021 se v areálu PVA EXPO PRAHA uskuteční oblíbený rybářský veletrh FOR FISHING. Výjimečně v podzimním termínu doplní souběh veletrhů pro celou rodinu. Návštěvníci se mohou těšit na průřez všech rybolovných technik, své si tak na veletrhu najde každý. Nováčky na veletrhu budou česká firma TFE elektronika – výrobce el. signalizátorů FLACARP, anglická kaprařská firma DT BAIT nebo slovenská firma Oukrofishing s.r.o., která se zaměřuje na přívlač.