Rybářský rozcestník

Rybářské aktuality

Toustové peletky vylisované pomocí umělohmotné injekční stříkačky

Jednoduše, jen za pár korun, vyrobené peletky z čerstvého toustového chleba vykrájeného pomocí uříznuté umělohmotné injekční stříkačky. Dají se použít ihned, čerstvé, jen vylisované, nebo je lze usušit a krátce skladovat v dobře uzavřené nádobce. Můžeme je také zamrazit, pak jejich životnost prodloužíme klidně na celou sezónu. Ve vodě vydrží až 1 hodinu. Jde o velice účinnou nástrahu na kaprovité ryby.

Číst článek

Slovo na úvod předsedy ČRS

První veřejný projev nového předsedy ČRS PhDr. Mgr. Karla Macha zveřejněný na webových stránkách ČRS.

Číst článek

Jaké použít boilies či pelety v závislosti na ročním období

Ryby obecně jsou velmi choulostivé na různé změny počasí. Kdy se mají chuť krmit, či nikoliv, ovlivňuje mnoho faktorů. Tlak vzduchu a teplota vzduchu, teplota vody, vítr, výška vodního sloupce, případný proud a atd. Těch faktorů je opravdu mnoho. Přesto se my rybáři snažíme přijít rybí logice na kloub a poznat, kdy a na co mají chuť. A to platí nejen při chytání na klasické rybářské nástrahy, ale také při lovu ryb na boilies či pelety.

Číst článek

Výroba závaží z kamene

Někdo se snaží celou montáž co nejvíce zneviditelnit ve vodě. Jiný zase používá klipsy na odhození zátěže při záseku, kdy je opravdu vhodné a také lacinější nechat ve vodě kus kamene, než zátěž olověnou. O šetrnosti k přírodě nemluvě! Ostatní chtějí třeba jen ušetřit. Vyrobte si tedy, za dlouhých zimních večerů, šetrné závaží z kousku drátu a kamene, v létě se jistě, tyto náhražky olova, budou hodit.

Číst článek

Zasedal XVII. Republikový sněm ČRS, byl volební. Rybářský svaz má nového předsedu, ale i další funkcionáře

Volební sněm ČRS si zvolil, kromě jiného, nového předsedu ČRS. Stal se jím PhDr. Mgr. Karel Mach, MSc., MBA. Ovšem sněm nevolil jen samotného předsedu ČRS, ale také předsedy krajů a další důležité funkcionáře.

Číst článek

Chov a skladování žížal

Dnes se dají koupit žížalky, či i jiné živé rybí nástrahy, ve specializovaných obchodech, ale leze to dost do peněz. Pak máme další možnosti, jak my rybáři přijít k žížalám. Buď si je pracně nakopeme venku na zahradě, což může být dost zdlouhavé a za sucha či mrazu marný boj, nebo můžeme žížalám vytvořit ideální podmínky a vypěstovat si je doma ve sklepě, nebo na zahradě.

Číst článek

Padl nový světový rekord! Byl chycen kapr o váze 51,20 kg

Michel Schoenmakers, rybář šťastlivec, který jako první na světě chytil kapra přes 50 kg a to v Maďarsku na známém jezeře Euro-Aqua, které leží kousek od Balatonu. Jeho kapr vážil neuvěřitelných 112.64 lb, tedy přesně 51,20 kg. Velká gratulace. V článku najdete i video.

Číst článek

Rybářské bajky, mýty, pověry a přísloví

No, co rybář, to nějaká pověra. Někdo jim věří, jiný ne. Ale občas si říkám, že na každém šprochu je pravdy trochu! 🙂 A tak jsem je začal sbírat.

Číst článek

Ryby v ohrožení! Pomoci rybářům má studie vědců

Vědci již nějaký čas zkoumají vliv klimatických podmínek na život ryb. Zjistili, že díky nedostatku kyslíku ve vodě v letních měsících se možná blíží konec chovu lososovitých ryb u nás. Právě pstruzi či siveni potřebují ve vodě velké množství kyslíku. V létě, při poklesu vody a tedy i průtočnosti potoků, se pro ně v posledních letech stává voda neobyvatelná! Ovšem ohroženy jsou i další druhy ryb.

Číst článek

Stát dává myslivcům peníze za odstřel kormoránů. Ornitologové jsou proti

Ústecký kraj – Opeření predátoři decimují řeky i rybníky. Stát je chce regulovat. Jsou chytří a husté peří jim slouží jako brnění. Jejich hejna denně spořádají tuny ryb. Řeč je o kormoránech velkých, kterým rybáři přezdívají černá smrt. A to z prostého důvodu: vyjídají jim nové násady.

Číst článek