Rybářský rozcestník

přívlač

Chytání na marmyšky

Při lovu s marmyškou lze přemluvit k útoku kdejakého dravce, ale marmyšky v kombinaci s červíky nebo žížalkami klidně nasají i bílé ryby včetně kaprů. Lov na marmyšku pochází z Ruska, ale velmi oblíbený je i v Polsku a to hlavně při lovu na zmrzlých řekách a jezerech, tedy na dírkách. Ovšem to je jen jedna možnost, jak využít marmyšky! Skvělé jsou totiž i při technice lovu, velmi podobné klasické přívlači.

Číst článek

Montáž na vláčení mrtvé rybky pomocí jigové hlavičky a návazce s trojháčkem

Jedna z velmi úspěšných nástrah na dravé ryby, mrtvá rybka. Tento způsob, tedy napíchnutí mrtvé nástražní rybky pomocí jigové hlavičky a montáže s trojháčkem v zadní části rybky zajistí, že bude většina útoků úspěšná. Také jigovka zajistí rychlé ponoření nástrahy ke dnu.

Číst článek

Útok sumce na nástrahu při vláčení

Tak tohle natočit, to se povede málokdy. Možná proto, že to chce stovky, ba tisíce náhozů, než se nechá nějaký ten sumec vyprovokovat.

Číst článek

Chytání štik na woblery

Pěkné záběry štik chycených na různé typy woblerů. Záběry ryb pod hladinou, ale i boj rybáře.

Číst článek

Menší štička na prutě – chytání z lodi

Při chytání z lodi metodou vláčení přišla pěkná malá štička. Přitažená k lodi se vyvlékla z háčku dříve, než jsme ji stačili sami pustit. Alespoň jsme ji nemuseli mordovat peánem 🙂

Číst článek

Smyčkový uzel pro háčky s očky

Dokonale pevný, otočný uzel vhodný na uvázání háčků s očky, suchých i mokrých mušek, streamerů, nymf … Je tak jednoduchý, že se dá uvázat i poslepu za šera a tmy, ovšem chce to trochu cviku!

Číst článek

Candáti na gumu (zanders on soft plastic lures)

Lov candátů přívlačí na jezeře s gumovými nástrahami Zdroj: www.MRK.cz, link z You Tube.

Číst článek

Lov štik na přívlač – FOX RAGE

Z kanálu CarpDream Spolek na You Tube je tento link na naučné video o chytání štik metodou vláčení na umělé gumové nástrahy.

Číst článek

Rady pro začínající vláčkaře – nástrahy vhodné pro vláčení

Ano, vláčení je fenomén, ale je to především dřina. Někdy ani 300 náhozů nestačí k tomu, aby člověk spatřil nějakou tu šupinu. Vláčkař musí být nejen tělěsně zdatný, ale také musí překypovat výrou v sebe sama. Někdy totiž ani několik hodin prohazování vodou nestačí k tomu, aby byl lov úspěšný a pak jen psychycky zdatný rybář dokáže další den vzít vláčecí prut opět do ruky a nahodit. Kromě výše uvedeného i znalost vody, či konkrétního místa, kde rybář chytá a také slušná výbava vede k úspěchu. Ovšem pro úspěšný lov vláčením je především nutná ta pravá nástraha, právě ta často rozhoduje o tom, zda rybář ten den zasekne rybu, nebo ne.

Číst článek

Drop Shot – montáž

Montáž na Drop Shot, lehkou a střední přívlač s koncovým olůvkem na motáži a háčkem uvázaným kolmo na návazec. Tímto způsobem můžeme chytat jak z lodi, tak ze břehu popotahováním, či jemným cukáním špičkou prutu. Na montáž Drop Shot lovíme okouny, štiky, candáty …

Číst článek
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím