Rybářský rozcestník

Ostatní rybářské závody

Svět rybářských závodů je svět sám pro sebe. Plavačkáři mezi sebou bojují stejně jako vláčkaři či kapraři. A jak jsou na tom Češi ve srovnání se světem? Naši patří do světové rybářské špičky!

Podzimní rybářské závody na Záhorské – dospělí

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby! Dovolte, abychom Vás informovali o průběhu Podzimních rybářských závodů, konaných na nádrži Záhorská dne 30. září 2017. Podzimní závody byly posledními v roce 2017, jejichž výsledky jsou započítávány do celoročního klání o Putovní pohár kladrubských rybářů. S přípravami zázemí závodu počali naši členové již v pátek, kdy vyčistili a posekali celý revír, rozmístili lovná místa, připravili občerstvení, rozvěsili bannery s našimi partnery a připravili ceny a poháry pro vítěze.

Číst článek

Podzimní dětské rybářské závody 2017 – ČRS MO Kladruby

Vážení přátelé organizace handicapovaných rybářů Kladruby. V neděli 1. října 2017 se uskutečnily na nádrži Záhorská Podzimní dětské rybářské závody, v letošním roce druhé v pořadí. V půl osmé počala presentace a losování lovných míst. Přivítali jsme rekordní počet závodníků, kdy se zúčastnilo 38 dětí a mládeže, nejen z našeho rybářského kroužku „Vydrýsci“, ale i z okolních rybářských organizací. Velkou radost nám udělala účast dětí neorganizovaných, které projevily velké nadšení, a které se v nejbližší době stanou členy našeho kroužku, kde se budou připravovat na složení zkoušek a zařazení se do cechu rybářského. Hned po prezentaci, prošel každý závodník prvním praktickým úkolem – poznáváním rybích druhů, ve kterém prokázali závodníci výborné výsledky a sbírali potřebné body, pro celkové pořadí v rybolovné technice a rybářských znalostech.

Číst článek

Světový pohár v rybolovné technice České Budějovice 2017

O víkendu se uskutečnilo v Českých Budějovicích finále Světového poháru v rybolovné technice. Do Českých Budějovic přijelo celkem 46 závodníků ze 7 států. Sešla se zde skoro celá světová špička, tedy většina nejlepších závodníků z nedávno skončeného mistrovství světa v Polsku.

Číst článek

WCC – World Carp Classic: Vyhlášení vítězů. Nikl a spol berou bronz!

WCC je u konce! Tým ve složení Karel Nikl, Jan Dadák a Jakub Kumšta skončili na třetím místě. Další parta ve složení Tomáš Slavík, Petr Korbička a Michal Savruk vybojovali páté místo. Kluci Redek Biš a Jaroslav Veselý ukončili závod na dvacátém místě. Vítězi se stali Angličaté. Druhé místo vybojovali Němci …

Číst článek

WCC 2017 – World Carp Classic: aktuálně Češi průběžně na třetím, pátém a dvacátém místě

Ve Francii se to mění každý den. Parta s Karlem Niklem v současné době drží pěkné třetí místo, další český tým je na místě pátém. Poslední parta drží zatím dvacátou pozici. tak všichni držte palce, ať se našim klukům podaří chytnout ještě nějakou pěknou rybu!

Číst článek

World Carp Classic – aktuálně: Tým s Karlem Niklem v průběžném pořadí vede!

WCC pokračuje. Další rybou se tým ve složení. Karel Nikl, Jan Dadák a Jakub Kumšta, dostal na první místo závodu! Že by se jim podařilo obhajít loňské prvenství na Mušově? Uvidíme. Držíme palce!

Číst článek

Mistrovství světa LRU muška 2017 Slovensko, další velký úspěch našich sportovců!

Zlato v soutěži jednotlivců a stříbro v soutěži družstev vybojovali naši muškaři, na MS na Slovensku (5.-11.9.2017). Mimo četné konkurence 150 závodníků z celého světa nebyl žádný problém narazit na medvědy, kteří se vyskytovali v několika kusech přímo na jednom ze závodních úseků, u řeky Belá. ČRS reprezentovali Antonín PEŠEK (1.m.), David CHLUMSKÝ (8.m.), Ing. Luboš ROZA (14.m.), Ing. Roman HEIMLICH (28.m.) a Vojtěch UNGR (35.m.).

Číst článek

MS přívlače z lodí v Rusku 2017

Od 30.8. do 4.9.2017 se konalo v Rusku MS přívlač z lodí, ČRS reprezentovaly dvě dvoučlenné posádky. První tvořil tým ve složení Ondřej Dušek a David Koudelka (16.m.), druhý tým soutěžil ve složení František Čáha a Tomáš Jírovec (19.m.). Medaile nedopadla, ale účast a zkušenosti, to se také počítá! Tak třeba jim to vyjde příště.

Číst článek

WCC 2017 – World Carp Classic, boj začal!

Dne 8.9. 2017 byl oficiálně zahájen World Carp Classic, což je jeden z největších rybářských závodů na světě. Byl založen v roce 1998. Týmy z více než 42 zemí se na tomto klání účastní každoroční oslavy lovu kaprů. Letos tento závod probíhá ve Francii, cca 3 hodiny od Paříže na Madinském jezeře. V loni hostoval u nás v Česku na Mušově. Vyhrál ho náš tým s Karlem Niklem v čele! Letos se tohoto prestižního závodu účastní tři české týmy. A jak kluci dopadnou letos? Uvidíme ….

Číst článek

Mistrovství světa v rybolovné technice v Polsku je pro Čechy velice úspěšné

Od 28.8.2017 probíhalo v Polsku v Szamotulech mistrovství světa v rybolovné technice. V průběhu prvních dvou dnů získalo družstvo České republiky 15 medailí! I třetí závěrečný den na Mistrovství světa v rybolovné technice v Polsku byl pro naše barvy úspěšný. Naši reprezentanti dokázali, že v polském městě Szamotuly zněla při vyhlašování vícebojů a v soutěži družstev z 90% jen hymna ČR!